Laurell K. Hamilton BG
Добре дошли във форума посветен на Лоръл К. Хамилтън.
Laurell K. Hamilton BG
Добре дошли във форума посветен на Лоръл К. Хамилтън.
Laurell K. Hamilton BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Laurell K. Hamilton BG

Този форум е за Лоръл К. Хамилтън. Очарователната авторка която преплита по уникален начин митовете с реалността.
 
ИндексIndexПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
31 Глава Ddnnsd10
31 Глава Ddd_dd10
31 Глава Ndndnd10
31 Глава Dodund10
31 Глава Dddd10
31 Глава Dndnn10
31 Глава 110
31 Глава 210
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
CURRENT MOON
Top posters
la_amour
31 Глава I_vote_lcap31 Глава I_voting_bar31 Глава I_vote_rcap 
buffy_93
31 Глава I_vote_lcap31 Глава I_voting_bar31 Глава I_vote_rcap 
bibsityY
31 Глава I_vote_lcap31 Глава I_voting_bar31 Глава I_vote_rcap 
krasy
31 Глава I_vote_lcap31 Глава I_voting_bar31 Глава I_vote_rcap 
devil
31 Глава I_vote_lcap31 Глава I_voting_bar31 Глава I_vote_rcap 
kami90
31 Глава I_vote_lcap31 Глава I_voting_bar31 Глава I_vote_rcap 
Райс
31 Глава I_vote_lcap31 Глава I_voting_bar31 Глава I_vote_rcap 
Nuriko
31 Глава I_vote_lcap31 Глава I_voting_bar31 Глава I_vote_rcap 
Lady Winchester
31 Глава I_vote_lcap31 Глава I_voting_bar31 Глава I_vote_rcap 
maq94
31 Глава I_vote_lcap31 Глава I_voting_bar31 Глава I_vote_rcap 
Latest topics
» Коментари
31 Глава EmptyСря 8 Яну 2014 - 22:10 by kduxuen

» Епилог (66 Глава)
31 Глава EmptyПет 14 Сеп 2012 - 7:38 by la_amour

» 65 Глава
31 Глава EmptyПет 14 Сеп 2012 - 7:29 by la_amour

» 64 Глава
31 Глава EmptyПет 14 Сеп 2012 - 6:06 by la_amour

» 63 Глава
31 Глава EmptyПет 14 Сеп 2012 - 5:44 by la_amour

» 62 Глава
31 Глава EmptyПет 14 Сеп 2012 - 5:22 by la_amour

» 61 Глава
31 Глава EmptyЧет 13 Сеп 2012 - 8:43 by la_amour

» 60 глава
31 Глава EmptyЧет 13 Сеп 2012 - 8:32 by la_amour

» 59 глава
31 Глава EmptyЧет 13 Сеп 2012 - 7:56 by la_amour

Facebook

 

 31 Глава

Go down 
АвторСъобщение
Райс
Admin
Райс


Брой мнения : 311
Points : 5461
Join date : 13.12.2010

31 Глава Empty
ПисанеЗаглавие: 31 Глава   31 Глава EmptyПет 18 Ное 2011 - 9:55

Превод: Теди
Редактор: Райс


Глава 31
Райна беше си отишла, избяга със смях, доволна от себе си. Боже, мразех тази жена.Вече я бях убила, не е, като да можех да и направя нещо друго, но исках . Исках да я боли ,като тя беше наранила толкова много други, но предполагам, че беше малко късно за това.
Д-р Лилиан светеше с малка светлина в очите ми и се опитваше да ме накара да следвам
пръстите и. Явно не вършех достатъчно добре нещата, защото тя не беше щастлива.
-В шок си Анита, също и Грегъри Той беше в лек шок преди да започнеш, но дяволите да го вземат.
Премигнах и се опитах да се съсредоточа върху нея. Очите ми просто не можеха да се спрат на нищо, като че света трепереше, но в това нямаше смисъл. Може би аз бях тази, която трепереше? Не можех да кажа. Вкопчих се в завивката,която бяха поставили около мен,сгушена на белия ми диван, на фона на многоцветните възглавници, и не можех да се стопля.
-Какво искаш да кажеш, докторе?
-Казвам, че шансовете на Грегъри сега са по-лоши от 50-50.
Премигнах и се борех да я погледна, да срещна очите и, да мисля.
-Колко лоши?
-Седемдесет на тридесет, може би. Той е свит на верандата в одеяло, треперейки по-лошо от теб.
Поклатих глава, и изглежда не можех да спра. Затворих очи, насилих се да стоя за секунда неподвижно, за един удар на сърцето. Проговорих без да отварям очите си.
-Аз видях ... как се излекува Грегъри ... -Спрях и опитах отново.- Как е оцелял ... това, което тя направи с него?
-Можем да накараме всяка част от тялото ни да порасне наново като изключим обезглавяването, освен ако не е добавен огън в раната, за да я затвори.Не можем да излекуваме изгаряния, освен ако изгорената плът не е напълно отстранена, правейки нова рана. - Гласът и беше горчив, свиреп. Аз никога не съм я чувала толкова ядосана.
Погледнах към нея.
-Какво не е наред с теб?
Лилиан погледна надолу, неискаше да срещне моите очи.
-Аз бях лекаря на повикване в нощта, в която направи това с Грегъри.Видях реалността, а не само спомена.
Поклатих глава, и трябваше да заровя брадичка в коленете си, за да спра движението.
-Това не беше спомен с мунина, док, това е реално. Това е като ... като екшън филм на живо, но с мен във филма. – Прегърнах коленете си и отчаяно се опитах да не мисля, да не преразглеждам това, което бях преживяла. Всъщност имах малко късмет, че бях абсолютно празна. Дори съзнанието ми най-накрая намери нещо толкова ужасно, че да не може да се справи с него. По странен начин, беше успокояващо. Най-накрая намерих линия, която не можех да пресека.
-Ако се опитам да принудя Грегъри в животинска форма сега, най-вероятно ще го убие,- каза д-р
Лилиан.
Зарових лицето си в коленете, криейки се. Говорих с устата забита срещу дебелите покривала.
-Не мога да опитам отново.
-Никой не иска отново да повикаш тази кучка.
-Анита.- Това беше Натаниел.
Не беше гласа му, който ме накара да погледна нагоре, беше богатия, горчив мирис на кафе. Открих го да държи моята чаша с бебе пингвин, пълна с прясно кафе. Беше много бледа,с много захар, много сметана; добро за шок. По дяволите,добро за всичко.
Той ми помогна да измъкна ръцете си от одеялото и да ги увия около чашата. Държах чашата здраво, и отне няколко секунди, за да осъзная, че изгаряше ръцете ми. Не изпаднах в паника, просто подадох чашата обратно към Натаниел. Той го взе, и аз се втренчих в моите розови, червени ръце. Имах първа степен изгаряния, и не бях усетила топлината, докато не беше твърде късно.
-По дяволите, - казах аз, меко.
Лилиан въздъхна.
-Ще донеса малко лед. - Тя ни остави сами.
Натаниел коленичи пред мен, като внимаваше да не разлеете кафето. Мерле и Чери се плъзнаха в хола, докато бях все още загледана в зачервените ми ръце. Чери седна до мен на дивана. Тя все още беше гола, но това нямаше значение. Сякаш нищо нямаше значение. Мерле остана прав, и аз дори не
си направих труда да се опитам да погледна към него. Всичко, което можех да видя, бяха сребърните пръстите на ботушите му.
-Натаниел каза, че си докоснала звяра му, когато си белязала гърба му. - заяви Чери.
Примигнах към нея, срещайки светлите и очи. Аз кимнах.Спомних си блестящ момент, всъщност след като бях белязала гърба му, където бях почувствала звяра му под докосването на моята сила, и аз бях сигурна, че можех да призова тази част от него, да го накарам да се превърне за мен. Все още кимах и се накарах да спра, казвайки:
-Спомням си.
Лилиан се върна и наложи торбички с лед, увити в малка кърпа към ръцете ми.
-Опитай да не се нараниш за няколко минути. Отивам да проверя Грегъри.
Тя ме остави с трите леопарда и леда ми.
-Ако си докоснала звяра на Натаниел, има шанс, да може да призовеш Грегъри сега.
Поклатих глава.
-Аз не мисля така.
Чери сграбчи ръката ми.
-Не се разпадай сега, Анита, Грегъри се нуждае от теб.
Първият пристъп на гняв проби през шока.
-Аз направих моето шибано най-добро за него тази вечер.
Тя пусна ръката си от ръката ми, но не погледна другаде.
-Анита, моля те,Мерле мисли, че можеш да бъдеш достатъчно силна, за да призовеш звяра на Грегъри, дори преди първото си пълнолуние .
Впих кърпата в която беше завит леда на гърдите си. Внезапният студ на почти голите ми гърди помогна да проясня главата си.
-Мислех, че не е възможно, преди да се превърна за първи път.
-С теб, Анита,- каза Мерле -Ще бъда глупак да кажа какво можеш и не можеш да направиш.
Оставих леда да падне върху завивката в скута ми и погледнах нагоре към големия човек.
-Защо тази промяна на сърцето?Аз провалих Грегъри там на верандата.
-Ти рискува себе си за една от твоите котки. Това е най-доброто което Нимир-Ра, или -Радж, имат в тях, да поемат големи рискове за своите хора.
Докоснах кърпата, намерих един ъгъл мокър, и знаех,че найлоновата торбичка не е напълно запечатана. Преместих пакетчето надясно, така че да не протече повече.
-Какво искаш от мен? - Гласът ми звучеше толкова уморен, колкото се чувствах.
Мерле коленичи пред мен, и аз срещнах очите му. Имаше поглед в тях, който не исках точно сега. Той сякаш да ми се доверяваше, а аз не се чувствах достойна за доверие. Чувствах се уплашена.
-Призови звяра на Грегъри.
-Аз не знам как. Когато бях с Натаниел, то беше ...- Въздъхнах аз.
-Беше сексуално. - Чери завърши за мен.
Аз кимнах.
-Няма да се опитвам за този вид настроението с Грегъри отново тази вечер.Не мисля, че той, и аз, можем да се справим, ако отново се обърка нещо.
-Призоваването на звяра, няма нужда да бъде сексуално. - каза Мерле.
Срещнах странно доверчивия му поглед. Бях повече от изморена. Просто не беше останало нищо тази вечер ,не за Грегъри. Не исках да го докосвам отново тази вечер. Част от мен се страхуваше, че Рейна ще направи непланирано появяване, въпреки че знаех, че вече е почти невъзможно. Имах по-добър контрол от това. Но ...
-Как мога някога да докосвана Грегъри отново и да не си спомня това?
-Не знам,- каза Чери, - но моля те, Анита, моля те да му помогнеш.
-Как мога да призова звяра му, без да съм в настроение?- Попитах аз.
-Трябва да говориш с някой, който да призове звяра от техния народ,- каза Мерле.
Аз го погледнах.
-Имаш ли някого предвид?
-Казаха ми,че твоя Улфрик може да призове звяра от вълци си.
Аз кимнах.
-Така чух.
-Ако той призове вълк във форма, докато гледаш, тогава той може да бъде в състояние да ти покаже как да го направиш.
-Наистина ли мислиш, че ще проработи? - Попитах го.
-Не знам, -каза той, - но не си струва да опиташ?
Подадох му течащата торба с лед.
-Разбира се, ако Ричард дойде.
Натаниел отговори на това.
-Ричард се обвинява за нараняванията на Грегъри .Ако му предложим възможност да го излекува, той ще дойде.
Гледах Натаниел, гледах интелигентността в тези очи с цвят на цвете. Това беше едно от най-
мъдрите нещата което някога съм го чувала да казва. Това ми даде малко надежда, че наистина Натаниел може да бъде цял - че той се подобрява. Имах нужда от някаква надежда, но все още беше изнервящо , Натаниел за познава Ричард толкова добре, да бъде толкова наблюдателен. Това означаваше, че аз бях подценила Натаниел. Държах на равно ниво покорството и посредствеността, а всъщност не беше такъв случая. Няколко хора избират да са отдолу, да служат, това не ги прави по-малко, просто различни. Погледнах в лицето му и се чудех какво друго бях пропуснала, или какво друго той ще ми покаже? Това беше нощ за откровения, така че защо по дяволите Ричард да не се присъедини към нас? Колко по- лошо можеше да стане? Моля, никой да не отговоря на това.
Върнете се в началото Go down
 
31 Глава
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» 1 Глава
» 16 Глава
» 32 Глава
» 49 глава
» 65 Глава

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Laurell K. Hamilton BG ::  :: Преводи :: Превод на книги :: Преводи :: Книга 10 "Окованият нарцис"-
Идете на: