Laurell K. Hamilton BG
Добре дошли във форума посветен на Лоръл К. Хамилтън.
Laurell K. Hamilton BG
Добре дошли във форума посветен на Лоръл К. Хамилтън.
Laurell K. Hamilton BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Laurell K. Hamilton BG

Този форум е за Лоръл К. Хамилтън. Очарователната авторка която преплита по уникален начин митовете с реалността.
 
ИндексIndexПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
62 Глава Ddnnsd10
62 Глава Ddd_dd10
62 Глава Ndndnd10
62 Глава Dodund10
62 Глава Dddd10
62 Глава Dndnn10
62 Глава 110
62 Глава 210
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
CURRENT MOON
Top posters
la_amour
62 Глава I_vote_lcap62 Глава I_voting_bar62 Глава I_vote_rcap 
buffy_93
62 Глава I_vote_lcap62 Глава I_voting_bar62 Глава I_vote_rcap 
bibsityY
62 Глава I_vote_lcap62 Глава I_voting_bar62 Глава I_vote_rcap 
krasy
62 Глава I_vote_lcap62 Глава I_voting_bar62 Глава I_vote_rcap 
devil
62 Глава I_vote_lcap62 Глава I_voting_bar62 Глава I_vote_rcap 
kami90
62 Глава I_vote_lcap62 Глава I_voting_bar62 Глава I_vote_rcap 
Райс
62 Глава I_vote_lcap62 Глава I_voting_bar62 Глава I_vote_rcap 
Nuriko
62 Глава I_vote_lcap62 Глава I_voting_bar62 Глава I_vote_rcap 
Lady Winchester
62 Глава I_vote_lcap62 Глава I_voting_bar62 Глава I_vote_rcap 
maq94
62 Глава I_vote_lcap62 Глава I_voting_bar62 Глава I_vote_rcap 
Latest topics
» Коментари
62 Глава EmptyСря 8 Яну 2014 - 22:10 by kduxuen

» Епилог (66 Глава)
62 Глава EmptyПет 14 Сеп 2012 - 7:38 by la_amour

» 65 Глава
62 Глава EmptyПет 14 Сеп 2012 - 7:29 by la_amour

» 64 Глава
62 Глава EmptyПет 14 Сеп 2012 - 6:06 by la_amour

» 63 Глава
62 Глава EmptyПет 14 Сеп 2012 - 5:44 by la_amour

» 62 Глава
62 Глава EmptyПет 14 Сеп 2012 - 5:22 by la_amour

» 61 Глава
62 Глава EmptyЧет 13 Сеп 2012 - 8:43 by la_amour

» 60 глава
62 Глава EmptyЧет 13 Сеп 2012 - 8:32 by la_amour

» 59 глава
62 Глава EmptyЧет 13 Сеп 2012 - 7:56 by la_amour

Facebook

 

 62 Глава

Go down 
АвторСъобщение
la_amour
Admin
la_amour


Брой мнения : 1123
Points : 6995
Join date : 30.11.2010
Age : 30
Местожителство : София

62 Глава Empty
ПисанеЗаглавие: 62 Глава   62 Глава EmptyПет 14 Сеп 2012 - 5:22

Превод: Nuriko
Редакция: la_amour
62 Глава
Боби Лий настоя да се обадим на Рафаел при първа възможност. Натаниел и Калеб ми помогнаха да настаня Бахтус в кухнята. Още вървеше все едно нещо го боли. Гил веднага седна на края на дивана, прегърнал се. Той се бе отдръпнал откакто му казах да престане да крещи. Обикновено бих попитала какво не е наред, но се въздържах, нямах време да му бъда детегледачка сега.
Кухнята бе мрачна и депресираща с всички прозорци и плъзгащата врата закрити от дъски. Трябваше да запалим всичките лампи. Слънчевата ми кухня бе превърната в пещера.
Час по-късно имахме приемлива карта на вътрешността на клуба. Бахтус познаваше графика на охраната от хиени, но не и за хората на Химера. Направи най-доброто, на което е способен, но каза:
-Химера променя рутината си, понякога всеки ден, поне на всеки три дни. Един ден той променяше заповедите на около час. Бе странно, по-странно дори от нормалното за Химера.
-Колко нестабилен е той? – попита Боби Лий.
Бахтус в действителност се замисли за това секунда-две Мислех, че е риторичен въпрос; може би грешах.
-Понякога той изглежда наред. Понякога е твърде луд и ме плаши. Мисля, че плаши собствените си хора – Бахтус замълча, после каза. – Чух ги да говорят разни неща, че той буквално става по-луд и те също се боят от него.
Звънецът на вратата извъня. Накара ме да подскоча. Натаниел скочи от кухненския плод, където бе седял.
-Аз ще отворя.
-Провери и виж кой е първо. – казах.
Той погледна назад през рамо, погледът му явно показваше, че съм му казала нещо, което вече знае. След месеци споделяне на една стая и водейки го със себе си, той знаеше да провери преди да отвори вратата.
-Преди просто отваряше вратата. – казах.
-Сега знам по-добре. – каза и изчезна в дневната.
Върна се почти веднага.
-Върколакът, който срещнахме в Окования нарцис, онзи наречен Зак.
Натаниел изглеждаше леко блед.
Боби Лий и аз имахме оръжие в ръцете си. Не помня да съм вадила своето. Гледах към закованите прозорци. Дървото бе малко по-защитно от стъклото, но не можехме да виждаме през дървото. Лошите можеха по-добре да се промъкнат.
-Сам ли е? – попитах.
-Той бе единственият на верандата – каза Натаниел, - но това не значи, че е сам – очите му бяха разширени, когато каза, - Не подушвам змии или лъвове.
Можех да видя пулсът му да подскача под кожата му.
-Всичко ще е наред, Натаниел. – казах.
Той кимна, но погледът в очите му ми каза, че не е убеден. Гил се присъедини към нас в кухнята.
-Какво става?
-Лошите. – казах.
-Още от тях? – каза той, празен глас.
-Може би щеше да ти е по-добре сам, Гил. – казах.
Той кимна.
-Започвам да виждам това.
Очите му бяха толкова разширени, че изглеждаше болезнено.
Бях донесла мини узито от колата и го бях презаредила от кутията за оръжия горе. Взех го от кухненския плод и се поколебах между него и браулинга. Звънецът на вратата извъня отново. Този път не подскочих. Прегърнах узито през рамо за дръжката и нагласих браулинга по-удобно в ръката си. Узито бе оръжие за спешни случай. Фактът, че дори помислих да отговоря вратата си с него бе сигурно лош знак. Ако имах нужда повече от 9мм да отговоря собствената си входна врата, по-добре да напусна града.
Хвърлих поглед през дневната, но нямаше нищо да се види, освен затворената входна врата. Мислех да погледна навън през страничния прозорец да видя какво чакаше на верандата. Приближих вратата с браулинга хванат с две ръце, оставайки от едната страна на вратата. Бях готова в случай че започнат да стрелят през вратата. Разбира се, те също стреляха през прозорците, но завесите бяха дръпнати и това бе най-добрата, на което бях способна, по отношение на безопасността.
Коленичих при прозореца, защото повечето хора стрелят към гърдите и главата, и на колене все още съм по-ниска. Отдръпнах завесата на една страна и нещо се удари в стъклото. Подскочих назад, вдигайки оръжието си, но нищо друго не се случи. Имах образ в главата си какво бе и не бе оръжие. Мисля, че бе снимка. Отпуснах завесата обратно и се открих да се взирам в снимка на мъж окован за стена. Той бе гол, покрит с кървави петна, кръвта покриваше по-голямата част от тялото му, така че бе трудна да разбереш веднага кой е- Тогава очите му постепенно направиха смисъл от видяното и осъзнах, че е Мика. Седнах назад стресната на пода, почти сякаш ще падна. Ръката ми стискаше завесата, държейки я отворена. Оръжието не бе там, където трябваше, но висеше във въздуха, полу-забравена. Разрез през тази широка уста, деликатното му лице покрито с кръв и подута плът. Дългата коса бе прилепнала от една страна, все едно бе толкова лепкава от кръв, че повече не се движеше свободно. Очите му бяха затворени и се почудих за секунда, която продължи вечност, дали не е мъртъв. Но имаше нещо в начина, по който бе прегърнал веригите, което казваше, че е жив. Дори на снимка имаше застой в смъртта, която животът не можеше да имитира. Или може би бях виждала достатъчно тела да знам.
Боби Лий бе зад мен.
-Какво има? – тогава той видя снимката и чух как рязко пое дъх. – Това е твоят Нимир-Радж, нали?
Кимнах, защото все още бях останала без дъх, което правеше говоренето трудно. Затворих очи за момент, поех си дълбока чиста глътка въздух и бавно издишах. Шокът все едно напусна тялото ми. Безгласно прокълнах.
-Концентрирай се, Анита, можеш по-добре от това.
-Какво? – попита Боби Лий.
Осъзнах, че последното го бях казала на глас и поклатих глава, оставяйки завесата да падне на място. Станах на крака.
-Пусни го вътре, нека чуем какво има да каже.
Боби Лий ме изгледа със странен поглед.
-Не можеш да го застреляш, докато не разберем какво става.
Кимнах.
-Знам.
Той докосна рамото ми, карайки ме да го погледна.
- Имаш поглед в очите, момиче, който е мрачен като зимно утро. Хора убиват хора, носейки този поглед. Не искам да позволиш на емоциите си да застанат на пътя на бизнеса.
Нещо, което бе почти усмивка докосна устните ми.
-Не се тревожи, Боби Лий, няма да позволя на никой да се намеси в работата ни.
Ръцете му бавно се свалиха.
-Момиче, погледът в очите ти ме плаши.
-Тогава не гледай – казах, - и не ме наричай “момиче”.
Той кимна.
-Да, госпожо.
-Сега отвори проклетата врава и да приключваме с това.
Той отново не спори. Просто отиде до вратата и пусна големия лош вълк вътре.
Върнете се в началото Go down
https://laurellhamilton.bulgarianforum.net
 
62 Глава
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» 8 Глава
» 24 Глава
» 41 глава
» 57 глава
» 9 Глава

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Laurell K. Hamilton BG ::  :: Преводи :: Превод на книги :: Преводи :: Книга 10 "Окованият нарцис"-
Идете на: